top of page
Search
  • Virtuves Projekti

Virtuves darba trijstūris

Plānojot savu jauno virtuves iekārtu, nevajag no jauna izgudrot riteni, bet gan izmantot efektīvu un pārbaudītu darba trīsstūra likumu. Ir pieci virtuves mēbeļu izvietojuma pamatvarianti, katrs ar atšķirīgu trīsstūru izkārtojumu.


  • Taisna virtuves iekārta nav labākais ergonomikas piemērs. Izvietojums vienā rindā neļaus ērti sadalīt darba zonas, tāpēc labāk ir papildināt salu vai bāra leti, ja to ļauj atvēlētā virtuves zona. Bet, ja pieejamā telpa ļauj izmantot tikai vienas rindas izkārtojumu (piemēram, nelielā standarta projektā), izlietni novietojiet centrā, atstājot pietiekamu attālumu no tās līdz plītij un ledusskapim.


  • Divrindu risinājums- šādu plānojumu bieži izmanto šaurās virtuvēs un izstieptās telpās, un tas tiek uzskatīts par diezgan ērtu. Ergonomisks piemērs ir plīts un izlietne, kas atrodas pretī ledusskapim. Šādā veidā Jums nav nepieciešams visu laiku griezties ap savu asi.


  • Stūra virtuve. Šī ir visvieglāk īstenojamā ergonomikas konstrukcija virtuvē. Stūrī vai tā tuvumā ir novietota izlietne, bet pārējās darba zonas atrodas abās pusēs.


  • U-veida - šis ir Ietilpīgākais un funkcionālākais variants. Izlietne centrā, ledusskapis un plīts virsma katra savā pusē. Svarīgākais ir tas, ka darba trīsstūra perimetrs nedrīkst pārsniegt 9 m.


  • Virtuve ar salu. Jebkuru no iepriekš minētajiem mēbeļu izkārtojumiem var uzlabot, izmantojot salas konstrukciju. Tā ir noderīga, lai samazinātu attālumu starp darba virsmām lielākās telpās vai lai papildinātu taisnu virtuves mēbeļu konstrukciju. Visvienkāršāk ir novietot plīti šajā papildu modulī, jo tai nav nepieciešami nekādi sarežģīti komunikāciju pievadi.Virtuves Projekti komanda plāno virtuves, ņemot vērā tieši Jūsu virtuves izmērus, lai tā būtu maksimāli ergonomiska.

6 views
bottom of page