top of page
Search
  • Virtuves Projekti

Mazas virtuves mēbeļu izvēles smalkās nianses

Neskatoties uz virtuves izmēriem, tai ir vajadzīga vislielākā uzmanība, kādu vien iespējams tai veltīt.

Šīs telpas iekārtojums radīs mājīgumu un labu noskaņojumu. Arī mazām virtuvēm piemīt īpašs burvīgums, kas ir jāizceļ.


Idejas mazām virtuvēm

  • Virtuves mēbeles ir iebūvētas gar vienu sienu. Pārējās sienas ir atvēlētas ēdamistabai un darba zonai.

  • Izmantojiet seklus skapīšus. Ja standarta virsmas dziļums ir 60 cm, pietiek ar 40 cm dziļumu. Toties nelielā virtuvē ir lietderīgi izmantot augstus skapjus līdz pašiem griestiem. Tie vizuāli paplašina virtuvi un ļauj maksimāli efektīvi izmantot visu pieejamo telpu. Vēl viens virtuves iekārtojuma paņēmiens ir augstais skapis. To var novietot gandrīz jebkurā vietā, un tajā ir daudz vairāk uzglabāšanas vietas nekā standarta skapīšos.

  • Darba virsmai, izlietnei un plīts virsmai jābūt iebūvētām vienā līmenī. Nelielai, šaurai telpai tas ir ideāls risinājums. Palodze, kas pāriet darba virsmā, var veiksmīgi kļūt par papildu darba virsmu.

Kā vizuāli paplašināt nelielu virtuvi?

Tieši ar to ir nepieciešams sākt. Un to ir labi izdarīt, pirms ķeraties pie mēbeļu izvēles. Ir vērts padomāt par dekoriem un materiāliem, ar kuriem iespējams vizuāli paplašināt telpu.


Virtuves telpas paplašināšana - noslēpumi, kā padarīt to lielāku:

  • Vajadzētu atteikties no sarežģītiem rakstiem un dizainiem, kas vairāk piemēroti lielākām telpām. Šeit pārspīlēts un uzpūsts dizains vienkārši ir nepieņemams.

  • Izvēlieties mēbelēm vai akcentiem krāsas, kas ir dzeltenā, gaiši brūnā vai pasteļkrāsā.

  • Ir svarīgi izvēlēties mierīgus toņus, kas lieliski atstaro gaismu.

  • Pat tad, ja tiek apsvērts reljefs raksts, tā krāsām jābūt gaišām. Labāk ir izvēlēties pasteļtoņa, smilškrāsas un kakao krāsu.

  • Interesants risinājums ir izcelt vienu sienu, nokrāsojot to spilgtā krāsā. Kontrasti izskatās labi, nepadarot telpu pārāk mazu.

  • Klasisks telpas palielināšanas veids ir spīdīgas, atstarojošas virsmas.


Mēbeles, kas transformējas mazās virtuvēs

Nelieli, izvelkami galdi un skapīši ir labākais risinājums nelielai virtuvei. Tas ir tāpēc, ka ikdienā tie aizņem minimālu platību, bet brīvdienās, kad ieradīsies viesi, galdu var izvilkt un tādējādi paplašināt galda virsmas izmantojamo platību. Lielākoties šis galds ir galda virsma, kas piestiprināta pie sienas. To pēc vajadzības var nolocīt pie sienas vai atlocīt kā galdiņu.


Vēl viena transformēšanas iespēja ir žurnālgaldiņš, ko vienkārši pārvērš ēdamgaldā ar vienu kustību. Taču šis risinājums ir vairāk piemērots virtuvēm, kas apvienotas ar viesistabām.Neliela virtuves telpa nav nekāds spriedums - tā ir iespēja realizēt savas vai dizainera idejas. Mēģiniet - Jums noteikti izdosies!

8 views
bottom of page