top of page
Search
  • Virtuves Projekti

Kas vispirms - flīzes vai virtuve?
No pirmā acu uzmetiena tas šķiet pilnīgi saprotami: flīzēšana tiek veikta remonta laikā un tiek uzskatīta par apdares darbu. Tomēr realitātē iepriekš noflīzēta virtuves siena mēbeļu ražotājiem un pat virtuves īpašniekiem rada ne mazums neērtību un galvassāpju.


Flīzēšana un mēbeļu uzstādīšana virtuvē


Parasti darbību secība ir šāda:

  • Lai ietaupītu laiku, mēs veicam mērījumus mēbeļu izgatavošanai pirms remonta pabeigšanas - apdares posmā

  • Pēc tam tiek izstrādāts projekts

  • Visi topošo mēbeļu izmēri - augstums, platums, dziļums - ir aprēķināti ar precizitāti līdz pat milimetram

  • Pirms pasūtīšanas izmēri tiek pārbaudīti un saskaņoti

  • Klients nodod gatavos izmērus meistariem, kuri veic remontu

  • Būvnieku pienākums ir ievērot izmērus, lai mēbeles perfekti iederētos. Taču remonta laikā nereti gadās kļūdas vai izmēri netiek saglabāti kādu objektīvu iemeslu dēļ. Rezultātā ir nepatīkami pārsteigumi virtuves mēbeļu uzstādīšanas laikā.


Flīžu ieklāšana virtuvē

Iepriekš ieklātas virtuves flīzes ar neprecīziem izmēriem - kādi ir riski, ja flīzes tiek ieklātas pirms virtuves uzstādīšanas?

Ja flīzes tiek uzliktas kaut nedaudz zemāk vai augstāk, nekā plānots, vai ja tās izrādīsies nedaudz īsākas vai garākas, nekā plānots, spraugas būs nenovēršamas. Ne vienmēr arī tiek ņemts vērā, ka virtuvē aiz tvaika nosūcēja jāliek flīzes. Proti, skapīši neaizsedz šo sienas daļu.


Kad ieteicams piestiprināt virtuves sienas paneli vai flīzēt sienu?

Virtuves sienas panelis vai flīzes tiek ieklātas ar nelielu rezervi, apmēram 1-2 cm.

Šādā gadījumā tās pārklās visu sienu, bet radīsies citas problēmas. Starp sienu un virtuves skapīti radīsies atstarpe, sienas paneļa vai flīžu biezumā. Virtuves iekārta tiek uzstādīta ar pārlaidumu pāri flīzēm. Ja virtuves mēbeļu sānus nosedz sienas vai augstie skapji, šī sprauga nebūs redzama. Taču, ja sāni ir redzami vienā vai abās pusēs, atstarpe būs skaidri redzama.


Virtuves mēbeļu uzstādīšana pie flīzētas sienas

Mūsu speciālisti arī saskaras ar to, ka virtuves iekārtas jāuzstāda pie jau iepriekš flīzētas sienas, Arī šādā gadījumā atradīsim risinājumus, taču ir daudz labāk šādas nianses ņemt vērā laicīgi. Iepriekš aprakstītajā gadījumā vieta aiz mēbelēm tiks samazināta par sienas paneļa vai flīžu biezumu. Lai provizoriskie aprēķini būtu precīzi, ir jāzina precīzs sienas paneļa vai flīžu biezums jau iepriekš.


Kad virtuvē tiek ieklātas flīzes?

Apdares darbu veicēji bieži iebilst pret flīžu ieklāšanu pēc virtuves uzstādīšanas. Tas ir viegli skaidrojams, jo pēc darbu pabeigšanas ir nepieciešams veikt papildu braucienu uz konkrēto objektu. Tāpēc darbinieki bieži vien vēlas, lai flīzēšana tiktu veikta pirms mēbeļu uzstādīšanas. Pat ja vēlāk radīsies problēmas ar virtuves mēbeļu uzstādīšanu dēļ kļūdām un flīžu izmēru neatbilstībām, viņu darbu nodošana jau būs pabeigta.


Tomēr pēdējā laikā paši celtnieki aizvien biežāk iesaka flīzēt jau pēc virtuves uzstādīšanas. Tomēr šādus padomus sniedz tikai tādas komandas, kas ir ieinteresētas panākt vislabāko remontdarbu rezultātu un augstu vērtē savu reputāciju.


Pēc virtuves mēbeļu uzstādīšanas, ieklājot sienas flīzes vai dekoratīvu sienas paneli, var izvairīties no neskaitāmām kļūdām, nodrošināt precīzu virtuves skapīšu un darba virsmu uzstādīšanu, kā arī spraugu neesamību. Savukārt, iepriekš uzstādot virtuves sienu paneļus, ir ļoti grūti un dažkārt pat neiespējami panākt maksimālu mēbeļu novietojumu bez atstarpēm.


Pirms izdariet savu izvēli, apsveriet visus plusus un mīnusus. Mēs ceram, ka šajā rakstā atradīsiet atbildi, kas palīdzēs jums pieņemt pareizo lēmumu. Ja Jums rodas kādi jautājumi, droši sazinieties ar mums. Mēs vienmēr sniegsim profesionālas konsultācijas un izpildīsim jebkuras sarežģītības mēbeļu pasūtījumus.

8 views
bottom of page