top of page
Search
  • Virtuves Projekti

Kas ir Japandi stila virtuve?

Par minimālismu un skandināvu stila virtuvēm ir dzirdējis gandrīz ikviens, bet kas ir Japandi stila virtuve?

Atbilde ir pavisam vienkārša - Japandi virtuvēs (un ne tikai) japāņu dizains apvienots ar skandināvu minimālismu. Šim stilam ir raksturīga ietekme (un labākie elementi) no abiem dizaina stiliem un apvienoti tie pilnīgā formas un funkcionalitātes kombinācijā.


Japandi stila virtuve. Stāsta Virtuves Projekti

Japandi stila mērķis ir apvienot skandināvu jēdzienu "Hygge" ar japāņu jēdzienu "Wabi-Sabi".


Hygge (dāņu val.) - mājīgums un komforts, kas rada apmierinātība vai labsajūta.


Wabi-Sabi (japāņu val.) - novērtēt skaistumu, kas atrodams nepilnībā.

Lai izveidotu japandi stila virtuvi, turpmāk uzskaitīsim elementus, kas palīdzēs Jums ieviest japandi stila virtuves elementus arī savas mājās!

Japandi stila virtuve - dabas elementi. Stāsta Virtuves Projekti

Dabas elementi


Japandi stila virtuves dizaina stūrakmens ir dabas elementu ievešana. Tas varētu būt dabīgu faktūru un materiālu, piemēram, koka izmantošana skapīšos vai telpas dekorēšana ar augiem, lai ienestu mazliet dabas interjerā. Lieli vai mazi, bet dabiski akcenti ir īstais risinājums.


Japandi stila virtuve - minimālisms. Stāsta Virtuves Projekti


Minimālisms


Japandi virtuvē galvenais ir saglabāt vienkāršību. Tīrs un skaidrs dizains ietver apzinātus un funkcionālus priekšmetus.


Minimālismā vēlaties izvairīties no pārblīvētas un nekārtīgas telpas, taču nevēlaties arī tukšu bezpersonisku virtuvi. Ir svarīgi, lai virtuvē ikviens risinājums un priekšmets būtu pārdomāts un apsvērt, kādus priekšmetus un krāsas ieviest. Visam ir jābūt ar mērķi.


Tomēr tam nav jābūt tikai funkcionālam mērķim. Tas var būt arī estētisks, piemēram, atrodiet krāsu, kas Jūs nomierina.Japandi stila virtuve - kontrasts. Stāsta Virtuves Projekti

Kontrasts


Gaisma un tumsa, mūsdienīgais un tradicionālais, Iņ un Jaņ - japandi stila virtuvēm ir raksturīgs kontrasts. Tas rada interesantu tēlu, nepārblīvējot telpu. Tikai pārliecinieties, lai kontrastu nav par daudz. Starp kontrastu un sadursmi ir liela atšķirība!

Piemēram, sala ar marmora galda virsmu ir krāšņa un moderna izvēle, apvienojot ar metāla izlietni, kas nodrošina funkcionalitāti, un medus krāsas koka fasādēm un salas pamatu, veido ļoti harmoniskas virtuves tēlu. Kontrastam papildiniet virtuvi ar tumšas krāsas metāla bāra krēsliem.Japandi stila virtuve - tekstūra. Stāsta Virtuves Projekti

Tekstūra


Japandi stila virtuvē tekstūra ir ļoti svarīga, tāpēc nebaidieties pievienot skaistas tekstūras sienām, darba virsmām vai citiem interjera priekšmetiem. Dažādas tekstūras var radīt daudzdimensionālu iespaidu. Tikai esiet uzmanīgi, kā un kad Jūs miksējat tekstūras. Tāpat kā kontrasta gadījumā, arī tekstūru var būt par daudz!Japandi stila virtuve - krāsu palete. Stāsta Virtuves Projekti

Krāsu palete


Japandi bieži izmanto neitrālu, bet siltu toņu krāsu paleti par pamatu. Maigi pelēkas, baltas, siltas smilškrāsas, brūnas ir ļoti populāras pamatkrāsas. Krāsu gamma lielā mērā iedvesmojas no dabas elementiem un zemes toņiem. Tomēr noteikti neaprobežojaties tikai ar šīm krāsām.

Japandi virtuves dizainā tiks izmantoti kontrastējoši tumšāku toņu un faktūru elementi, lai radītu drosmīgu izskatu. Piemēram, fasādes valriekstā vai tumšākās krāsās ir saskaņā ar dabas iedvesmoto dizainu.

Rezumējot, virtuves iekārtojums japandi stilā ir balstīts uz dabā redzēto, ilgtspējīgs un ergonomisks. Vieglas krāsas, praktiski risinājumi un kontrastējoši akcenti.


Gatavojaties virtuves iekārtošanai, balstoties uz dabā redzēto? Sazinieties ar Virtuves Projekti jau šodien!


Vēlaties ilgtspējīgu virtuves iekārtu? Konsultējieties ar izdomas bagāto virtuves dizaina komandu Virtuves Projekti, un mēs to paveiksim! Mūsu dizaineri apmeklēs Jūs Jūsu mājās, lai novērtētu telpu un sniegtu pārdomātus ieteikumus. Neatkarīgi no tā, vai dzīvojat dzīvoklī vai privātmajā, mūsu dizaineri palīdzēs realizēt Jūsu sapņu virtuves konceptu ar mazāku stresu, īsā laikā un par pieņemamu cenu. Mēs esam gatavi palīdzēt Jums ar Jūsu virtuves dizaina projektu. Vienkārši uzrakstiet mums!

8 views
bottom of page