top of page
Search
  • Virtuves Projekti

Kāda izskatīsies virtuve 2023. gadā?

Šajā rakstā aplūkosim jaunākās tendences.


Daudzfunkcionalitāte


Ņemot vērā nesenos notikumus, virtuve ir kļuvusi par "mājas sirdi". Tā ir pārveidota par mājas biroju, skolas klasi un vietu, kur notiek saviesīgas tikšanās un Zoom ballītes. Tāpēc tā sauktais darba trīsstūris vairs nav tik aktuāls kā agrāk. Tagad ir daudz svarīgāk ir spēt vienlaikus uzņemt visus ģimenes locekļus. Funkcionalitāte virtuvē joprojām ir svarīga. Neatkarīgi no telpas lieluma virtuvei jābūt ērtai lielākam cilvēku skaitam.Drosmīga krāsu gamma.


Sniegbalta virtuve neapšaubāmi ir moderna. Tomēr gaišākiem toņiem uz papēžiem min arī piesātinātāki toņi. Nevajag baidīties jaukt vairākas spilgtas krāsas vienuviet. Arī glancētas virsmas atkal kļūst arvien populārākas.


Šogad aktuāla ir zaļā krāsa. Lakotas virsmas un zaļie toņi labi sader kopā. Dizaineri uzskata, ka nākamajā gadā virtuvēs vajadzētu parādīties pieklusinātiem toņiem, ko iedvesmojuši aromātiskie garšaugi: salvija, rozmarīns, piparmētra, lavanda, safrāns un baziliks.


Ērta virtuves iekārta no Virtuves Projekti

Atmosfēras apgaismojums


Virtuves lampas vairs nav paredzētas tikai praktiskiem nolūkiem, tās tagad ir dizaina risinājums. Apgaismojums, kas mainās atkarībā no dienas laika, palīdz mazināt krēslaino rudens noskaņu un padara virtuvi mājīgāku un skaistāku. Tiek izmantots arī biodinamiskais apgaismojums.


Satrie
Satriecošs virtuves apgaismojums


Lakoniskas mēbeles


Arvien populārākas kļūst vienkāršas formas virtuves skapīši ar gludām fasādēm. Arvien vairāk cilvēku izvēlas mūsdienīgu stilu. Tendence ir pievērsties vaļējiem skapjiem, bieži vien ar līdzenām, uz āķiem piestiprināmām durvīm, kas paslēpj elektroierīces.


Virtuves Projekti
Atvērti virtuves skapīši

Spilgtas sienas


Modē ir košas keramikas flīzes ar dažādiem rakstiem - no ģeometriskiem līdz ornamentāliem rotājumiem. Dizainers Nīls Beksteds stāsta, ka pēdējā laikā viņš priekšgalam ir izvēlējies izmantot citas flīzes atšķirīgas no darba virsmas. Tas palīdz dažādot attiecīgo interjeru.


Virtuves Projekti
Spilgtas flīzes virtuvē

Materiālu daudzveidība


Interjera pievilcību papildina dažādas faktūras. 2022. gadā tas ir kļuvis par tendenci, kas, visticamāk, saglabāsies ilgu laiku. Dizaineri savos dizainos apvieno senus ķieģeļus, unikālu dabisko akmeni, oksidētu metālu un siltu koku, kā arī krāsainas kvarca darba virsmas.


Materiālu daudzveidība
Virtuves 2023


Satriecoša izskata elektroiekārtas


Nerūsējošais tērauds, kas jau aizvien vairāk paliek pagātnē, tiek aizstāts ar dažādām krāsām. Spilgtas krāsas pārņem ne tikai skapīšu fasādes, bet arī virtuves sadzīves tehniku. Tagad par akcentu var kļūt jebkura nenozīmīga virtuves elektroierīce.
12 views
bottom of page