top of page
Search
  • Virtuves Projekti

Kā izvēlēties virtuves mēbeļu krāsu?

Virtuves iekārtojums ir viens no tiem interjera risinājumiem, kas prasa rūpīgu plānošanu un projektēšanu. Viens no galvenajiem faktoriem ir virtuves krāsas izvēle. Virtuves fasādes veido lielāko redzamo virsmu. Par to mēs arī runāsim.


Virtuves Projekti palīdzēs izvēlēties īsto krāsu

Krāsu psiholoģija

Jau sen ir pierādīts, ka krāsām ir spēcīga ietekme uz cilvēka psihi. Mēs visi atšķirīgi uztveram krāsas: dažiem cilvēkiem spilgtas, košas, piesātinātas krāsas ir tīkamas, citiem - nogurdinošas vai pat agresīvas. Tātad, kurš tips esat Jūs? Un Jūsu ģimenes locekļi? Ja Jums ir jāpanāk kompromiss starp ģimenes locekļiem, izvēlieties mierīgu interjeru, tas ir daudz drošāk.


Spilgtas un dinamiskas krāsas

Aktīvākās krāsas ir sarkana, dzeltena un oranža. Ne velti tās dēvē par "signālkrāsām" un izmanto, lai pievērstu uzmanību - aizlieguma zīmēs un sabiedrisko pakalpojumu darbinieku apģērbā.

Tiek uzskatīts, ka šīs krāsas palielina mūsu aktivitāti un vielmaiņu, liekot mums steigties un ēst vairāk. Šo īpašību veiksmīgi izmanto ātrās ēdināšanas ķēdes, attiecīgi veidojot savus logotipus un interjerus. Ja visu laiku ieturat diētu, spilgtas krāsas virtuve siltos toņos, visticamāk, nav jūsu izvēle.Vēsas krāsas ēdamistabas interjerā

Savukārt piesātināti zili toņi nedaudz mazina trauksmi un apetīti. Tomēr, ja viss interjers ir ieturēts šādā vēsākā krāsu gammā, mums šķiet, ka telpa ir burtiski "aukstāka", ka temperatūra ir zemāka, nekā tā ir patiesībā. Vai mums tas patiešām ir nepieciešams mūsu ziemeļu klimatiskajos apstākļos?


Neitrāli toņi

Mierīgi un neitrāli dabas toņi vienmēr izskatās cēli un ir izdevīgs risinājums, ja Jūsu mērķis ir pielāgoties svešu cilvēku gaumei, piemēram, iekārtojot dzīvokli vai māju īrei.


Firmas zīmola virtuves

Bet Jūs varat droši izmantot sulīgas krāsas biroja virtuvēm! Cilvēki tur pavada minimālu laiku un "satrakoties" dēļ spilgtām mēbeļu fasādēm, protams, nav laika. Jūs varat saviem darbiniekiem uzdāvināt košu krāsainu virtuvi un kafijas tasi, lai uzmundrinātu viņus, vienlaikus diskrēti atgādinot par uzņēmuma krāsām, kas sader ar interjeru.


Krāsu harmonija

Lai ko teiktu psihologi un dizaineri, reālajā dzīvē gandrīz visas krāsas sader ar visu pārējo. Taču ar dažām piebildēm:


Pirmkārt, dažādas krāsas interjerā labi saplūst, ja tās sakrīt pēc spilgtuma vai piesātinājuma.

Otrkārt, sarežģītus, jauktus un pieklusinātus toņus ir daudz vieglāk "saskaņot" nekā tīrus un spilgtus toņus, piemēram, sarkanu, dzeltenu un zaļu.

Skaistas un iedvesmojošas krāsu kombinācijas vienmēr var atrast dabā. Piemēram, sniegota kalnu ainava saulainā laikā sniedz ļoti svaigu baltas, pelēkas un zilas krāsas paleti. Klusinātas olīvkrāsas un visi sarkanīgi oranžā spektra toņi atgādina par zeltainu rudeni. Dzeltenā un zilā krāsa simbolizē jūras krastu. Un kādas ainavas Jums patīk? Kādas asociācijas tās izraisa?


Virtuves vieta mājās un dzīvē

Tā kā tā ir virtuves iekārta, tā neeksistē atsevišķi. Tāpēc virtuves krāsai ir jāsaskan ar telpas interjeru un pārējām mēbelēm. Taču tas vēl nav viss.


Dzīvojot mājās, cilvēks nepārtraukti pārvietojas no vienas istabas uz otru un visu dzīvokļa vai mājas interjeru uztver kā vienu veselu veselumu - "manas mājas". Smadzenes nogurst no pārmērīgas vizuālās daudzveidības. Tāpēc ir vērts iepriekš padomāt par vienotu vizuālo koncepciju, pat ja neveicat remontu visās telpās uzreiz.


Kādi faktori Jums jāņem vērā?

Izvēloties virtuves krāsu, ir vērts ņemt vērā virtuves skapīšu izvietojumu interjerā un to vizuālo nozīmi. Kā arī ir svarīgi, vai Jums patīk gatavot ēst vai tikai pagatavot kafiju brokastīm, Vai Jūsu virtuve vienmēr ir sakopta? Citiem vārdiem sakot, vai Jūs patiešām vēlaties pievērst uzmanību savam virtuves interjeram vai arī vēlaties to "paslēpt" interjerā?


Svarīgākais ir virtuve

Ja virtuve ir atsevišķa telpa, tā, visticamāk, būs kompozīcijas vizuālais centrs. Tā ir jūsu teritorija. Jums tajā jājūtas labi. Iecienītākās piesātinātās krāsas fasādes maigi motivē jūs pavadīt vairāk laika virtuvē un īstenot kulinārijas šedevrus.


Virtuve fonā

Ja virtuve ir dzīvojamās zonas daļa, kas apvienota ar viesistabu un ēdamistabu, tad ir loģiski, ka kompozīcijas vizuālais centrs vairs nav virtuves iekārta, bet gan atpūtas dīvānu zona vai siena ar televizoru, vai lielais ēdamgalds un lampa virs tā. Šādā gadījumā virtuvei ir smalki jāiekļaujas telpā, neakcentējot to.Pēdējā laika tendence ir virtuvi "imitēt" telpā tā, ka tās patiesībā nemaz nav. Dažkārt tiek izmantotas speciālas bīdāmās skapju durvis, un virtuves fasādes tiek krāsotas tādā pašā krāsā kā pārējās telpā esošās mēbeļu fasādes.


Virtuve kā akcents

Ir daudz izņēmumu. Piemēram, ja Jums patīk gatavot ēst un Jūs ar to lepojaties, Jums būs nepieciešama liela, labi iekārtota virtuve. Tad izteiksmīga virtuves sala varētu būt Jūsu virtuves zonas galvenais akcents, un pārējās mēbeles varētu būt tai pieskaņotas.


Praktiskums

Nebaidieties domāt ārpus rāmjiem, pat ja vēlaties baltu virtuvi! Praksē ir ļoti viegli kopt gaišas, spīdīgas un tīras fasādes krāsas. Tumšās matētās durvis ir ļoti interesants risinājums - bet dažos apgaismojuma apstākļos būs redzami visi pirkstu nospiedumi. Taču, ja vēlaties, lai virtuve izskatās tieši tā, ieteicams izmantot melamīna sūkli.Kāpēc izmantot virtuves dizainera pakalpojumus?

Vai dažreiz ir sarežģīti izvēlēties virtuves krāsu? Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, fasādes, skapīšus un darba virsmas var izgatavot gandrīz jebkurā krāsā, un to daudzveidībā ir viegli apmaldīties.


Veicot projektēšanas darbus kopā ar dizaineri, šis jautājums vienmēr tiek risināts projektēšanas posmā. Krāsu skices un 3D vizualizācija ļauj iepriekš ieraudzīt interjeru un apstiprināt savu izvēli.


Ja remontu veicat pats, mūsu profesionālie virtuves dizaineri palīdzēs Jums izvēlēties krāsu gammu Jūsu virtuves iekārtai. Zvaniet mums, aiciniet dizaineri, veltiet pāris stundas laika un noskaņojieties uz koprades prieku! Un mēs darīsim visu iespējamo, lai Jūs pārsteigtu
6 views
bottom of page